با انواع قایق بادی بیشتر آشنا شوید

ارسال شده: تاپ اینتکس در: مقالات قایق بادی بر: Tuesday, July 3, 2018 کامنت: 0 Hit: 350

قایق بادی مارینر از جمله بهترین قایق بادی مناسب رودخانه ها و آب های کم عمق و سنگلاخ می باشد . این قایق بادی از جنس فایبرگلاس نرم ساخته شده است و بسیار با کیفیت می باشد.

کف این قایق بادی از یک حفاظ کائوچویی ساخته شده که به صورت کرکره ای کف قایق پهن شده است. این مدل قایق بادی از 4 محفظه به صورت جداگانه باد می شود و بسیار ایمن است.

از ویژگی مهم قایق های بادی اینتکس می توان کمجا بودن آن ها را در نظرگرفت. این ویژگی در حمل و نقل بسیار آسان و راحت آنها بسیار موثر است. همچنین وقتی که هنوز باد نشده اند حجم آها بسیار کوچک است و براحتی با یک دست هم می توان آن ها را جا به جا کرد ولی وقتی قایق های فایبرگلاس را مشاهده می کنید، متوجه می شوید که این امکان برای آنها وجود ندارد و برای حمل و جابه جایی آنها نیاز به نیروی انسانی و یا ماشین های صنعتی است.

شاید برای شما هم این پرسش ایجاد شود که آیا با اینکه قایق های بادی بسیار کوچک و کمجا هستند، برای استفاده دریا، مرداب، سد، رودخانه و دریاچه مقاوت کافی را خواهند داشت؟

ما در پاسخ می گوییم با توجه به اینکه قایق های بادی اینتکس مدل های بسیار زیادی دارند و همه آنها لزوما قابل اطمینان نمی باشند و هر قایقی را برای دریا و آب های پرعمق نمی توان استفاده کرد . برای اطلاع از مناسب بودن قایق های برای استفاده در هر محل می بایست به توضیحات هر قایق بادی مراجعه کنید

برای مثال قایق بادی مینی مارینر، قایق بادی مارینر، قایق بادی اکسکروشن و قایق بادی سی هاوک اینتکس مناسب برای استفاده در دیا هستند. زیرا نوع جنس ، مارک و کیفیت تولید و همچنین قیمت مناسب آنها باعث قابلیت اطمینان به آنها می باشد

سوالی که بسیار از مشتریان مان از ما می پرسند این است که چنانچه در هنگام استفاده از قایق بادی بر روی آب ، قایق سوراخ شود چه باید کرد؟

این اطمینان را داشته باشید که قایق های اینتکس از نظر کیفیت بسیار مطمئن تولید شده اند به گونه ای که امکان سوراخ شدن آها بسیار کم است و همچنین این قایق های بادی به گونه ای طراحی شده اند که امکان باد کردن آنها از 3 الی 5 قسمت جداگانه می باشد و هر قسم از قایق دریچه مخصوص باد خودش را دارد و چنانچه فرضا در هنگام استفاده قایق در آب، یکی از آن قسمت ها سوراخ شود، با توجه به اینکه دیگر قسمت های قایق باد دارند و آسیبی به آنها نرسیده است، بنابراین باد همچنان داخل آن ها جریان دارد و از غرق شدن قایق بادی جلوگیری می شود.

نکته دیگری که در انتخاب یک قایق بادی خوب باید در نظر داشته باشیم در قدم اول نام است که اینتکس intex باشد سپس می بایست قابلیت نصب موتور داشته باشد. فضایی برای لنسر و نصب سایبان داشته باشد و همچنین پارو و لوازم جانبی از قبیل ساک حمل و نقل ، طناب اطمینان و جای نشیمن راحت داشته باشد

نکته دیگر جنس قایق بادی می باشد، باید خاطر نشان کرد که 70% قایق های بادی شرکت اینتکس از جنس pvc بوده و حدود 30% آنها از فایبرگلاس و الیاف ابریشمی ساخته شده اند که بسیار ایمن و قابل اطمینان هستند.

لوازم جانبی قایق بادی از قبیل پارو پلاستیکی (یک جفت)، پمپ باد جهت باد شدن قایق، طناب برای مواقع ضروری و نجات، برچسب تعمیرات، ساک جهت حمل و نقل و یک عدد ساک جهت لوازم شخصی و ماهیگیری می باشد.

باتوجه به اینکه شرکت اینتکس (شرکت تولید کننده محصولات بادی) برای این قایق ها محصولی بعنوان سایبان تولید نکرده است اما می توان برای این کار از برزنت استفاده کرد و اکثر چادر دوزی ها این کار را انجام می دهند.

نکته دیگری که لازم است خاطر نشان کنیم در خصوص مقاومت و جنس بدنه قایق های بادی است . چنانچه استخر های پیش ساخته را که از جنس pvc تولید شده اند در نظر بگیرید تایید می فرمایید که فشاری که به استخر های پیش ساخته وارد می شود بمراتب بیشتر از قایق های بادی است . البته تمامی قایق های بادی تولید شده در یک سطح کیفیت نمی باشند و هرکدام از آنها از ماده پی وی سی جداگانه ای ساخته می شوند که این امر در دسته بندی متفاوت آنها موثر است.برای مثال بعضی قایق های بادی را می توان در در رودخانه نیز استفاده کرد اما برخی از قایق ها فقط مناسب آب های کم عمق و آرام مانند استخر ها هستند و با کوچکترین ضربه ای بیشتر از توان آنها کنترل از سوی شخص استفاده کننده خارج می شود و ممکن است موجب صدمات جبران نااپذیر مالی و جانی شوند بنابراین خواهشمند است مقالات مربوط به انواع قایق بادی و کاربردهای آن ها را با دقت مطالعه نمایید.

در حالت کلی محل هایی که می توان از قایق های بادی در آنجا استفاده کرد به چند دسته تقسیم می شوند:

دسته اول، استخر های به نسبت بزرگی هستند که کودکان توانایی قرار کرفتن درون آن را به دلیل عمق بیشتر از 1.5 متر ندارند.

دسته دوم آبهای آرام با عمق زیاد هستند. برای مثال می توان سد و دریاچه را در این دسته بندی قرار داد.

دسته بعدی دریا و اقیانوس ها می باشند که قایق های قدرتمند و مقاوم تری در مقایسه با دوسته قبلی نیاز دارند.

آخرین دسته بندی مربوط به رودخانه ها و آب های خروشان است. افرادی که در این لول قایق سواری می کنند کاملا حرفه ای می باشند

قایق مناسب رودخانه

فقط قایق بادی جیمینی می تواند برای استفاده در مسیر خروشان و غیرقابل پیش بینی رودخانه مناسب باشد زیرا کف آن آلومینیوم قرار داده شده و به دلیل طراحی تیزگونه آن به هیچ وجه واژگون و سوراخ نمی شود . همچنین بسیار تند و تیز حرکت می کند و طراحی آن از کلک های قدیمی الهام گرفته شده است.

کامنت

پیام خود را بگذارید